Tvorba webových stránek

Efektivní řešení na míru Vašemu businessu.

Hlavní činností naší společnosti je poskytování internetových řešení na míru našim klientům. Máme zkušenosti se společnostmi z různých oborů, od menších regionálních firem po nadnárodní koncerny. Na začátku projektu komunikujeme s klientem o jeho potřebách a o specifikách oboru, ve kterém působí. Následně navrhneme a implementujeme co nejefektivnější řešení.

Tvorba webových stránek

Se stále větší důležitostí on-line světa na život každého z nás, je pro podnikatelský úspěch klíčové zvolit správnou marketingovou strategii využití možností Internetu. Na webu je vše – od prezentace denního menu restaurace, přes interaktivní firemní katalogy po automatizované obchodní systémy. Lidé používají web doma, v zaměstnání, při cestách na mobilu, zkrátka téměř všude. Správně vytvořený web oslovuje právě Vaší cílovou skupinu a přivádí Vám nové zákazníky.

Před vytvořením nového webu doporučujeme provést analýzu klíčových slov, která nám pomůže rozpoznat, jak uživatelé hledají ve Vašem oboru. Na základě výsledků analýzy je pak možné lépe připravit strukturu a obsah nového webu. Takto připravený web bude dosahovat výrazně lepších výsledků ve vyhledávačích Google i Seznam.

Obvyklý průběh realizace webu:

 1. definování cílů webu, určení typického návštěvníka
 2. analýza klíčových slov (doporučeno)
 3. návrh struktury webu, vytvoření wireframů homepage a důležitých podstránek
 4. vytvoření grafických návrhů dle wireframů
 5. kódování webu, propojení s redakčním systémem 4site CMS, programování
 6. příprava a naplnění obsahu
 7. spuštění nového webu, nasazení Google Analytics
 8. po 4 měsících první vyhodnocení návštěvnosti, reporting

Výše je uvedený obecný ideální postup, který vždy přizpůsobujeme potřebám konkrétního klienta.


Redakční systém 4site CMS

Dnes je standardem založit nový web na nějakém systému pro správu obsahu (CMS – Content Management Systém, nebo také RS – redakční systém). Takový systém umožňuje aktualizaci obsahu webu vlastními silami, bez nutnosti zásahu webové agentury. Obecně se dá říci, že v této oblasti jsou tři možnosti, jakou cestu zvolit: vlastní řešení, open source CMS nebo licencované CMS třetí strany.

V Creative Studiu máme zkušenosti se všemi uvedenými způsoby tvorby webu a na základě našich zkušeností jsme se rozhodli jít cestou vlastního CMS, které jsme nazvali 4site CMS.

Hlavní výhody našeho CMS:

 • zaměřeno na podstatu – jednoduchou správu obsahu webu
 • flexibilní řešení, které na míru přizpůsobíme
 • bezpečnost systému
 • splňuje požadavky na moderní systém – optimalizace obsahu pro vyhledávače, responsivní webové stránky atd.

Náhledy:

4site CMS
4site CMS

Responsivní webové stránky

„Responsivní“ v případě webových stránek znamená, že web detekuje zařízení na kterém je prohlížený a přizpůsobí se optimálně jeho rozlišení. Stránky jsou vytvořené tak, aby byly co nejlépe použitelné na stolním PC, na notebooku, ale i na tabletu a mobilu. S nárůstem uživatelů, kteří používají k procházení webu mobilní zařízení, je přizpůsobení webu takovým uživatelům stále důležitější. Také Google zareagoval na tento trend a při vyhledávání z mobilu upřednostňuje weby, které mají i svou mobilní (responsivní) ver­zi.

Proto všechny nové weby vytváříme standardně jako responsivní. Míra přizpůsobení obsahu zařízení je na dohodě s klientem.


Případová studie – intranet PPG